Průvodce začátečníky pro pěstování vlastních produktů

v akci k nejistotě, která přišla s pandemií, se mnoho ocitlo v jejich vnitřním zeleném palec jako způsob, jak se vypořádat se stresem. Ale ať už se zacházíte s krizí nebo ne, pečování do zahrady může být nesmírně prospěšné. Jen pomyslete na to, že máte něco, co by mělo denně, což vás přepravuje na místo klidu, a pak vás zase odměňuje čerstvými a svěžím jídlem.

„Proces zavlažovacích závodů může být téměř meditativní a poskytuje vítané rozptýlení ze každodenních seznamů úkolů,“ říká Mary Jane Duford, odborník na domácí zahradnictví a zakladatelka Home pro sklizeň. “Může být také výjimečně uspokojivé mít rostliny, které mají sklon a užívají si je růst a prosperovat s vaší podporou.”

Ať už jste ve městě s parapetem nebo na předměstí s velkým dvorem, pěstování vlastní produkce je zábavným koníčkem, který si může každý jednotlivec vyzvednout. Liverpool FC Dres Pokračujte ve čtení a dozvíte se o dalších výhodách, které mají malou produkční zahradu plus nějaké nápady, jak začít.

Proč musíte založit produkční zahradu

Ponoření do přírodního světa zahradnictví může být jak uzdravení, tak odměňování. Nedávná studie naznačuje, že „přátelské“ bakterie v půdě mohou dokonce pomoci bojovat proti depresi a zvýšit vaši náladu.

“Znám spoustu lidí, kteří dostávají značné potěšení z i malých kontejnerových zahrad,” říká Mark Ridsill Smith, autor vertikální vegové zahrady, aby rostl kontejner. “Když provozuji workshopy, zažívám také, jak se lidé kopají, jakmile dostanou ruce do půdy – je to jako magie.”

Nejen, že je to terapeutické pro mysl, tělo a duši, ale mít vlastní produkční zahradu vám umožňuje mít ze zeleniny další nutriční hodnotu, protože mezi sklizeň, přípravou a přepravou je méně času.

“Když pěstujete vlastní byliny a zeleninu, můžete sklizeň, když jsou zeleninu ve výšce chuti a výživy, ne když jsou nejlepší pro dopravu,” říká Melinda Myers, odborník na zahradnictví, autor a hostitel potravinářské zahradničení pro všechny DVD soubor. “Navíc, jako zahradník ovládáte, co se děje na vašich rostlinách po celou dobu vegetačního období.” Spousta lidí se snaží najít ekologické produkty, a to je jeden ze způsobů, jak zjistit, jak byly rostliny zvládnuty. “

U některých s venkovními zahradami lze aktivitu dokonce považovat za cvičení. “Měl jsem Fitbit Alta asi pět let a připomíná mi to vstát a vstoupit, když trávím dlouhé dny v počítači,” říká Myers. “Ale když dorazí zahradní sezóna, je velmi snadné získat každý den mnohem víc než 10 000 kroků.”

Pokud se snažíte do své stravy začlenit mnohem více zelených, vybavení zeleného palec je také úžasné místo, kde začít. “Lidé, kteří pěstují své vlastní, také zjistí, že když mají na prahu čerstvé jídlo, začnou jíst mnohem více,” říká Smith.

Tipy pro začátečníky

Tato žádoucí činnost se získá z mnoha důvodů, ale největším darem, který používá, může být jen vidět, pak jíst, plody vaší práce. “Každý rok využívá nové příležitosti a nové výzvy,” říká Myers. “Každý zahradník zabil rostlinu nebo měl selhání, ale stále se snaží.” Toto je součást procesu učení. “

Zde je několik nápady pro začátečníky, které můžete začít na venkovní zahradě.

Nejprve znáte svou rostoucí zónu. “Mnoho nových zahradníků, kteří touží začít růst, dělají chybu, že se pokusí pěstovat rostliny ve špatném ročním období nebo výběru rostlin, které nejsou vhodné pro region, ve kterém žijí,” Inter Milan Dres říká Katie Stagliano, zakladatelka a generální zahradník v Katie’s Krops. O své zóně se můžete dozvědět zde.

Jděte na mnohem snazší bylinky a vyprodukujte. Vyzkoušejte salát, rajčata, papriky, lilek ichibanu, ředkvičky a fazole. “Zásadní pro bohatou zahradu začíná Kamerunská fotbalová reprezentace Dres půdou bohatá na živiny,” říká Stagliano. “Pokud budete pěstovat přímo do země, ujistěte se, že změníte půdu s kompostem.”

Je důležité si uvědomit, že některé rostliny vyžadují opylovače a některé ne. “Například rajčata, papriky a lilek vyžadují opylení, takže je musí být vysazena venku,” říká Stagliano. “Výsadba květin podél vaší zeleniny je výjimečný způsob, jak pozvat včely a motýly do vaší zahrady.”

Říká také, že ředkvičky a fazole jsou nejlépe vysazeny jako semena přímo v zemi, kde si přejete pěstovat svou zahradu. “Normálně pěstujeme rajčata, paprika a lilek pomocí sazenic, startovací závod, který si koupíte ze zahradního obchodu.”

Navštivte místní zahradní obchod a požádejte o jejich doporučení. Pokud rostete ve zvednutém lůžku nebo hrnci, je ideální směs zalévací půdy a kompostu. Ujistěte se, že vaše rostliny jsou umístěny v oblasti, kde dostanou spoustu slunce, minimálně šest hodin, a ujistěte se, že je těžce zalévají, když jsou poprvé vysazeny, vysvětluje Stagliano.

Pro městské lidi, zde jsou některé nápady, jak založit malý byt nebo zahradu bytu.

Ujistěte se, že rostliny jsou na parapetu nebo balkoně. “Ujistěte se.”Získejte spoustu slunce, pokud jsou uvnitř, “říká Stagliano. “Rajčata, papriky a lilek jsou okouzlující rostliny, které rostou v květináčích.” Nezapomeňte smíchat zalévání půdy a hnojiv a často zalévat hrnce. “ Jak však zdůraznilo dříve, rajčata potřebují opylení, takže je nezapomeňte je pěstovat pouze v květináčích venku na balkoně, pokud ho máte.

Pokud je přirozené osvětlení omezené, zvažte LED světlo. “Světlo je největší omezující aspekt při pěstování bylin a zeleniny uvnitř,” říká Myers. “Doplňování přirozeného světla s umělým světlem bude mít za následek mnohem lepší výsledky.”

Začátek rostliny pro vnitřní zahradu. Salát, zelí, koláry, švýcarský mangold, bazalka, petržel, rozmarýn a oregano nevyžadují opylení a mohou být pěstovány uvnitř na slunném parapetu v bytě. “Mint je však vysoce invazivní rostlina, takže pokud se rozhodnete ji pěstovat, nezapomeňte ji dát do vlastního hrnce,” říká Stagliano.

Nakonec nezapomeňte sdílet svou sklizeň s kamarády a rodinou! “Rozložte lásku s domácími rajčaty a paprikou,” říká Stagliano. “Nikdy nevíš, co může růst jen z jednoho semene.” Zahradnictví je ohromující způsob, jak šířit lásku a pozitivitu, něco, co svět potřebuje mnohem více z těchto dnů. “

Tato informace je pouze pro vzdělávací účely a není určena jako náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Tyto informace nesmíte používat k diagnostice nebo léčbě zdravotního problému nebo stavu. Před změnou stravy se vždy zkontrolujte se svým lékařem, změníte spánkové návyky, užívejte doplňky nebo spusťte novou fitness rutinu.

Kelsey Maloney

Kelsey Maloney, rodák z New Jersey, je přidruženým editorem Fitbit, která v současné době žije v kalifornském snu v San Franciscu. Poté, co obdržela svůj bakalářský titul v oboru žurnalistiky, se na rok batohovala do několika zemí po celém světě, včetně jejího oblíbeného města – Kapského Města v Jižní Africe. Poté udělala skok na západní pobřeží, aby se věnovala své kariéře pro psaní a úpravu, dříve v časopise Sunset. Kelsey je nadšence cestování a horké jógy s uctíváním živé hudby, úžasnou venku, Annie’s Mac a sýr a mlhavá IPA.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *