Můžete izolovat PEC s činka lisu? Ve skutečnosti ne …

Četné kulturisté považují lis činkosti za izolační cvičení, které mohou využít zejména k trénování svých pektorálů a k deaktivaci jiných skupin svalové hmoty, které jsou potřebné pro jiná cvičení prsu. Tento koncept je pouze částečně pravdivý, uvedli v roce 2011 norští sportovní vědci v časopise Journal of Sports Sciences.

Studie
Norští dostali dvanáct vyškolených mužských stážistů, kteří dělají lisy lavičky s činkami, lavička na stroj Smith a také lisy činky, vše při maximální hmotnosti. Jen pro to, abychom byli všichni na stejné stránce, je toto cvičení uvedeno výše. Vědci spojili elektrody s prsními prvky účastníků, delts, biceps a triceps, aby zajistili, že mohou přesně určit, jak obtížné musely svaly fungovat.

Výsledek
Níže uvedený obrázek ukazuje, že lis prsu činky stimuloval biceps mnohem silněji než rutinní bench press a bench press provedený na Smithově stroji.

Skinbell lis spustil převzetí svalů přesně stejné množství jako rutinní bench press a bench press na Smithově zařízení. Ve stejnou dobu spustil lis prsu činky triceps méně než ostatní dvě cvičení.

Srovnání aktivity svalové hmoty a výdrže 1-RM tří cvičení na lisování s různými požadavky na stabilitu
Abstraktní

Funkcí této výzkumné studie bylo porovnat maximum jednorázové repetice (1-RM) a také aktivitu svalové hmoty ve třech cvičeních s lisováním hrudníku s různými požadavky na stabilitu (Smith Machine, Barbell a činky). Dvanáct zdravých mužů vyškolených na rezistenci (věk 22,7 ± 1,7 let, tělesná hmota 78,6 ± 7,6 kg, postava 1,80 Brighton & Hove Albion FC Dres ± 0,06 m) byla hodnocena na 1-rm tří cvičení na potlačení hrudníku při vyvážené nákup mezi cvičeními. V cvičení byla zaznamenána maximální a také elektromyografická aktivita pectoralis hlavní, deltoidní přední, Schalke 04 Dres biceps a triceps brachii. Hnihové tuny byly o 14% menší než pro Smithovy zařízení (p? 0,001, velikost nárazu [ES] = 1,05) a o 17% méně než pro činku (P? 0,001, ES = 1,11). Obránkové tuny byly? 3% vyšší než pro Smithovy zařízení Portugalská fotbalová reprezentace Dres (p = 0,016, ES = 0,18). Elektrická aktivita v pectoralis hlavní i přední deltoid se během výtahů nelišila. Elektrická aktivita v bicepsu brachii posílená požadavky na stabilitu (tj. Smith Machine

Categories:

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *